Leasing samochodu – skorzystaj z najlepszych rozwiązań

Do mechanizmów powszechnie praktykowanych przez współczesne korporacje i prywatne działalności należy leasing samochodu. Dzięki temu mamy szansę zaopatrzyć zakład w zarówno auta osobowe, ale również dostawcze. Prześledźmy zatem na czym polega leasing samochodów i z jakiego powodu jest tak często wybierany.

Czy leasing samochodu się opłaca

Leasing polega na odpłatnej dzierżawie auta przez pewien okres, a jego kluczowe reguły definiuje polskie prawo. Istnieją 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie m.in. formą rozliczania podatków. Taka forma dzierżawy służbowej floty aut osobowych i dostawczych jest o wiele tańsza niż kupno, umożliwia optymalizację podatkową, a flota samochodów nie wchodzi w zakres środków trwałych. W ten sposób możemy sprawnie przyznać podwładnym auta służące do przewożenia towarów, odwiedzania nabywców oraz szybkiego transportu.

Leasing samochodu bez zbędnych formalności

Koniec z wydawaniem pieniędzy na niesprawne i używane auta oraz braniem niekorzystnych kredytów – leasing samochodów jest remedium na tego typu kłopoty. Mogą z niego skorzystać nawet początkujące biznesy, które nie mają sporego kapitału. Procedury są ułatwione, a bank nie sprawdza naszych zysków i strat. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – poszukując usług leasingowych, najlepiej zdać się na profesjonalną pomoc firm pośredniczących.