Jak przebiegają szkolenia EMC?

Kompatybilność elektromagnetyczna umożliwia poprawne działanie urządzeń elektrycznych. Wymagania w tym zakresie są wyjątkowo wyśrubowane. Na szczęście na rynku funkcjonują instytucje szkoleniowe, które pomagają nabyć specjalistyczne umiejętności. Do kogo są skierowane szkolenia i czego można się w ich trakcie dowiedzieć?

Szkolenia EMC – kompatybilność elektromagnetyczna

Kompatybilność elektromagnetyczna to branżowe określenie, z którym każdy z nas styka się w codziennym życiu. Oznacza zdolność urządzenia do poprawnej pracy w środowisku elektromagnetycznym. W związku z błyskawicznym rozwojem innowacyjnej techniki niezbędni są specjaliści, którzy zajmą się przeprowadzaniem testów EMC. Kurs Design for EMC składa się z wielu modułów. Ważne miejsce zajmuje np. filtrowanie, shielding oraz wybór laboratorium. Z kolei w czasie szkolenia High Speed Design słuchacze poznają kwestie związane przede wszystkim z techniką prowadzenia szybkich magistral cyfrowych, emisją zaburzeń promieniowanych, czy projektowaniem magistral dla pamięci DDR.

Szkolenia EMC – kto korzysta z kursów?

Opisane wyżej moduły to rzecz jasna nie wszystkie prowadzone kursy – trenerzy uczą analizy według norm EN 61000-4-6, EN 61000-4-4, a także wielu innych. Kluczowe jest również poprawne odczytywanie norm. W profesjonalnych szkoleniach uczestniczą przede wszystkim PCB layout engineer, inżynierowe elektronicy oraz inżynierowie testujący. Istotną grupą uczestników są także pracownicy laboratorium. Podmioty szkoleniowe mogą także stworzyć kurs indywidualny, dostosowany do potrzeb konkretnej firmy. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują pisemne potwierdzenie zdobytej wiedzy.