Jak przebiega badanie szczelności budynku?

Nieszczelność nieruchomości może stać się przyczyną utraty nawet 30% ciepła, a to pociąga za sobą duże koszty wydane na ogrzewanie pomieszczeń. Marzysz o tym, aby w Twoim domu panowały przyjazne warunki termiczne? Wykonaj test szczelności budynku. Jak się go przeprowadza i z jakiego powodu jest tak ważny?

Badanie szczelności budynku – specjalny wentylator

Każdy z nas chciałby zminimalizować wydatki związane z centralnym ogrzewaniem. Nieważne jaką metodę ogrzewania wybierzemy, zawsze jesteśmy narażeni na wydatki. Na szczęście innowacyjna technika pozwala na wykorzystanie narzędzi, które wskazują miejsca najbardziej narażone na utratę ciepła. Test szczelności budynku polega na zamontowaniu w drzwiach lub oknach specjalnego urządzenia z wentylatorem, który wtłacza powietrze do wnętrza budynku. W ten sposób tworzy się odpowiednie podciśnienie, które pozwala na sprawdzenie pomieszczeń najbardziej narażonych na straty ciepła. Test szczelności budynku ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku domów energooszczędnych, na które chcemy uzyskać dofinansowanie rządowe.

Test szczelności budynku – ile trwa analiza?

Test szczelności budynku pozwala zweryfikować jakość wykonanych robót budowlanych, jak również zredukować koszty ogrzewania. Badanie wraz z rozstawieniem urządzeń trwa zaledwie kilka godzin. Po przeprowadzeniu pomiarów dostajemy precyzyjny raport z danymi na temat nieszczelności w budynku. Usunięcie nieszczelności sprawia, że w domu panuje bezpieczny mikroklimat, a ciepło nie ucieka na zewnątrz. W Polsce działa wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w wykonywaniu testów szczelności budynków. Budujesz dom pasywny i zależy Ci na dofinansowaniu? Zgłoś się do profesjonalistów, którzy pomogą Ci sprawdzić stan nieruchomości.