Hosting dla WordPress powinien być szybki i bezpieczny

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, XOOPS, Mambo), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, ponieważ w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet hobbysta zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy posiadają umiejętności postawią na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Z jakiego powodu WordpPress jest tak popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył głównie jako oprogramowanie, na którym łatwo i ekspresowo można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozszerzały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnimi czasy także sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale głównie podmiotom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw, a także zarządcom portali społecznościowych. Podstawową zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość stosowania tysięcy szablonów, które pozwalają w mgnieniu oka zmieniać design strony, oraz dostęp do równie dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu kopii zapasowych, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, wstawianiu formularzy oraz analizie statystyk odwiedzin strony. Trzeba podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest gratis! WordPress skupia sporą społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również regularne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać usługę hostingową na WordPress?

Szukając hostingu strony na WordPress warto zamówić go u dostawcy, który posiada odrębna usługę dla tego systemu zarządzania treścią. Godny polecenia jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami RODO i bez ograniczenia transferu. Powinno się zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress wykorzystuje szybkie i wydajne dyski SSD, cyklicznie tworzy backup danych, gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w razie awarii oferuje całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest także możliwość kupna i wdrożenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do monitoringu działania serwera czy opcja dodania nieograniczonej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o klarowny i rozważny cennik.