Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Prace w ogrodzie, opróżnianie strychu bądź piwnicy, odnowienie mieszkania, przebudowa czy też budowa domu – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeżeli nie jesteśmy w stanie przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najodpowiedniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zorganizować przewozu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także chętnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. Zimą to też najlepszy sposób na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, trawników, parkingów czy dróg wewnętrznych.