Filmy z powietrza coraz popularniejsze

Z początku służyły wyłącznie w armii, gdzie rzecz jasna są stosowane do dziś. Stosunkowo szybko przy tym drony polubili także inni użytkownicy. Trafiły do pracowni architektów, geodetów oraz policjantów. Nieco potem drony postanowili wykorzystywać również fotografowie oraz operatorzy kamer – maszyny te pozwoliły na osiągnięcie niepowtarzalnych ujęć bez konieczności wypożyczania śmigłowca. Wraz z obniżeniem kosztów ich kupna, dronami zaciekawili się również inni – obecnie są bowiem popularnymi upominkami, zaś najtańsze modele możemy nabyć już za nieduże pieniądze. Przez specjalistów najczęściej są rzecz jasna wykorzystywane do tworzenia klipów i wykonywania fotografii. Czemu fotografowie tak chętnie je wykorzystują?

Czemu warto wybrać filmy z powietrza?

Najważniejszym plusem filmów z lotu ptaka, jak przed momentem nadmieniliśmy, okazuje się możliwość uwiecznienia niezwykłych ujęć bez kosztownego przecież wypożyczania śmigłowca. Z tego względu filmy z powietrza chętnie nagrywają przedsiębiorstwa zajmujące się wykonywaniem audycji telewizyjnych. Ujęcia z lotu ptaka są też często wykorzystywane w filmach reklamowych – szczególnie, kiedy powinny promować miejsce. Coraz częściej na filmy z drona stawiają także pary młode, bo dzięki tej technice zyskują niepowtarzalne klipy uwieczniające ich ślub. Oczywiście jeżeli wybiorą odpowiedniego operatora.

Ile zapłacisz za filmy z drona?

Za tę usługę trzeba rzecz jasna zapłacić. Jaką sumę? Zależy to od wielu rzeczy – na przykład: wielkość zlecenia, to, czy wymagamy również montażu oraz terenu, w którym ma zostać wykonana usługa. Musimy mieć świadomość, że wydatek zależy od liczby lotów dziennie oraz ilości zrobionych zdjęć, ale w wielu nieprzewidzianych przypadkach wydatki mogą być większe. Ceny filmów z drona zależne są również od rodzaju drona – tańsze będzie wynajęcie drona czterosilnikowego wyposażonego w obiektyw o standardowych parametrach, a kosztowniejsze drona nagrywającego filmy w jakości 4K.