Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Więcej informacji o drukowaniu 3D na cadxpert.pl

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana przede wszystkim do projektantów CAD, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, konstruktorów, jak również przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wykonanego w technologii SLS,SLA, FDM, DMLS, i PolyJet, może zamówić tę usługę zakładając, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały opracowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich ścianek, wyrazistych konturów oraz detali.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najpopularniejsza technologia druku 3D – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, jak również opcja korzystania z materiałów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają firmy, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne zalety tej technologii druku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia wyrazistość konturów oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]