Drony do celów komercyjnych – filmowanie i fotografia

Drony stają się w naszym kraju coraz bardziej rozpowszechnione. Ciągle powstają nowe przedsiębiorstwa, które proponują różne usługi związane z produkcją filmów z powietrza. Zobaczmy jakie możliwości oferują drony.

Filmowanie i fotografia – bezpieczeństwo i leśnictwo

Zakres użycia dronów jest ogromny – dotyczy dziedzin jak np. bezpieczeństwo, leśnictwo, tworzenie ortofotomap i górnictwo. Z reguły z wysokości kręci się filmy marketingowe obiektów (tj. ośrodki wypoczynkowe), rejestruje sesje ślubne czy koncerty. Bardzo popularne jest również używanie dronów przez agencje nieruchomości, do prezentacji regionów, przy weryfikacji rowów melioracyjnych oraz przy inspekcjach turbin wiatrowych. Nowoczesne drony poprawiają bezpieczeństwo – używane są przeciwko zamachom terrorystycznym, do celów poszukiwawczych – od Gdańska aż po Zakopane. Dzięki dronom zyskujemy możliwość przygotowania dokładnych ortofotoplanów i monitorowania pól. Bezzałogowe statki powietrzne kręcą materiał w rozdzielczości Full HD oraz fotografują np. w formacie JPG. Najlepsze BSP to między innymi Phantom 2 Vision.

Filmowanie i fotografia – w Gdańsku i Krakowie

Od jakiegoś czasu żeby móc realizować usługi typu filmowanie i fotografia z drona potrzebne jest odpowiednie świadectwo kwalifikacji UAVO Bvlos. Dlatego każda firma musi legitymować się uprawnieniami. Aby móc latać nad terenem zabudowanym wymagane jest również pozwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a dron musi być ubezpieczony. Jeśli w takim razie chcemy skorzystać z usług firmy zajmującej się filmowaniem i fotografią z powietrza – zweryfikujmy czy legitymuje się stosownymi uprawnieniami. Drony dokumentują rodzinne uroczystości, a efekt końcowy – fotografie oraz film – jest wspaniałą pamiątką. Są także w stanie reklamować obiekty – docierają wszędzie, dlatego opłaca się korzystać z tego nowoczesnego narzędzia.