doradztwo hr, doradztwo personalne kraków

Doradztwo HR – czy zlecać je konsultantowi zewnętrznemu?

Część działań zaplanowanych przez dział HR może przekraczać możliwości danej firmy. Problem staje się nadzwyczaj istotny, gdy podjęty projekt dotyczy problematyki do tej pory obcej pracownikom i zakłada dużo zmiennych. Nie bez znaczenia dla sprawności poprowadzenia całego procesu jest poziom zaawansowania projektu i, w konsekwencji, wiedza wymagana do jego zrealizowania. W związku z tym w wielu sytuacjach potrzebne okaże się wsparcie niezależnych ekspertów, którzy, zależnie od projektu, mogą zapewnić doradztwo na wyznaczonych etapach projektu bądź wziąć na siebie kierowanie całością. W jakich sytuacjach przedsiębiorstwa powinny zdecydować się na usługi doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne – zarządzanie przeprowadzeniem całego projektu albo jego częścią

Po wsparcie oferowane w ramach doradztwa HR, firmy sięgają w rozmaitych sytuacjach. Jednym z najważniejszych aspektów tego typu współpracy jest sprawdzenie poziomu satysfakcji zatrudnionych. Aby jego rezultaty okazały się wiarygodnei pomocne przy opracowywaniu strategii, wymagane jest zastosowanie adekwatnych procedur pozyskania danych oraz ich poprawna analiza. podmioty nierzadko zatrudniają konsultanta HR w celu wykonania wszelkiego typu audytów – z reguły odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak już nadmieniliśmy, rola konsultanta HR może być wieloraka. Czasem ma on funkcję project managera, nadzorującego cały proces od początku do końca, w innych przypadkach natomiast jest jedynie doradcą merytorycznym, gwarantującym kompleksowe wsparcie w przypadku ewentualnych problemów.

Doradztwo HR – jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Powodzenie kroków wdrażanych we współpracy z konsultantem HR w największym stopniu jest zależne od tego, jakie umiejętności opanował wybrany przez przedsiębiorstwo ekspert. Przy wyborze konsultanta HR powinno się zwrócić wyjątkową uwagę na jego doświadczenie. Warto przeanalizować to, dla jakich podmiotów dotychczas pracował i, co kluczowe, jakie zadania dla nich przeprowadzał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]