Diagnostyka termowizyjna budynków

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy zwracamy szczególną uwagę na ucieczkę ciepła w domu. Masz w planach termomodernizację budynku? A może zależy Ci na sprawdzeniu jakości wykonanych już robót? Zleć badanie kamerą termowizyjną. Na czym to polega?

Badanie termowizyjne budynku – ciesz się komfortem termicznym w mieszkaniu

Prawidłowo przeprowadzona termomodernizacja ścian pozwala zredukować straty ciepła i w dużym stopniu ograniczyć wydatki związane z paleniem w piecu. Twój budynek jest ocieplony i chcesz zweryfikować czy roboty zostały wykonane prawidłowo? Duże straty ciepła są wynikiem niewłaściwej izolacji fundamentów. Znakomitym sposobem na wychwycenie wad w izolacji cieplnej jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego miesiące od października do marca są optymalnym czasem na przeprowadzenie diagnostyki termowizyjnej? Analizę będzie można przeprowadzić tylko wtedy, gdy różnica między temperaturą na zewnątrz, a temperaturą w środku będzie wyższa niż 15 st. C. Dzięki temu można precyzyjnie zweryfikować problemy ze szczelnością budynku i wady izolacji.

Badanie termowizyjne budynku – nieinwazyjne metody diagnostyczne

Z jakiego powodu diagnostyka termowizyjna ma tak duże znaczenie? Błędnie przeprowadzona termomodernizacja często przyczynia się do pojawienia pleśni w pomieszczeniach. Badanie kamerą termowizyjną nie wpływa w żaden sposób na konstrukcję badanego obiektu, a diagnostyka termowizyjna może być wykonywana nawet z pewnej odległości od nieruchomości. Rezultaty zapisywane są na specjalnym wykresie, a newralgiczne miejsca zaznaczone w odcieniach niebieskiego. Interpretacja wyników wymaga dobrego przygotowania merytorycznego, dlatego usługami tego typu zajmują się profesjonaliści. Chcesz zobaczyć czy Twój dom jest przygotowany na nadejście mrozów? Zaufaj nieinwazyjnym metodom diagnostycznym, które zidentyfikują źródła utraty ciepła.