Czym mogą zająć się biura rachunkowe?

Kierowanie własną firmą to odpowiedzialne zadanie , które wymaga wzięcia pod uwagę szeregu detali. Zignorowanie któregokolwiek z nich może skończyć się ogromnymi reperkusjami. Wśród tych bardzo ważnych znajduje się księgowość, więc wiele firm decyduje się na stworzenie specjalistycznego działu księgowości. Jednak zdecydowanie lepszym wyjściem jest wynajęcie biura rachunkowego, którego znalezienie dzisiaj nie wiąże się z żadnymi problemami.

Jakiego rodzaju usługi świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące dzisiaj na terenie naszego kraju posiadają naprawdę dużą oferta. Podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę płacową oraz kadrową. Mogą reprezentować firmę przed GUS, Urzędem Skarbowym oraz ZUS. Sporządzają różnorodne sprawozdania finansowe i prowadzą konsultacje księgowe. W ich ofertę wchodzi także zakładanie spółek i ich zamykanie. Szereg biur rachunkowych powiększa znacznie oferowane usługi, np. przez przygotowywanie elektronicznych wniosków do PFRON o dofinansowanie dla przedsiębiorstw decydujących się na zatrudnienie niepełnosprawnych pracowników.

Czemu opłaca się powierzyć prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Zakładanie w firmie wydziału księgowości nie jest wyjściem opłacalnym. O wiele lepiej jest postawić na zlecenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie z zewnątrz, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to mocno zalecane w przypadku małych stowarzyszeń, firm czy fundacji, gdyż jest to dużo bardziej opłacalne rozwiązanie, a ponad to przenosi odpowiedzialność na zewnętrzną firmą. Dzisiaj odszukanie solidnego biura rachunkowego oferującego usługi na najwyższym poziomie nie jest trudne.

Adres firmy:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]