Czemu warto postawić na wideofilmowanie z powietrza?

Niegdyś do uchwycenia kadrów z powietrza niezbędne było użycie helikoptera. To powodowało, że pojawiały się one tylko w filmach z wysokim budżetem. Dziś jednak zrobienie tego rodzaju ujęć jest dużo łatwiejsze niż kiedyś. Jest tak dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań – w tym przypadku dronów. Te zdalnie sterowane, niewielkie samoloty są obecnie dość tanie, a przy tym umożliwiają zamocowanie najwyższej klasy kamery. Z pomocą współczesnych dronów możliwe jest filmowanie z powietrza w jakości fullHD i 4K i fullHD, a ceny tych projektów okazują się dużo mniejsze niż kiedyś. Kiedy jednak najchętniej wybieramy wideofilmowanie z powietrza?

Wideofilmowanie z powietrza dla zwykłych klientów

Spadające ceny dronów sprawiły, że filmowanie z powietrza staje się coraz częściej wybierane przez prywatnych klientów. Absolutnie nie zaskakują już filmy wykonane dronem upamiętniające prywatne imprezy – na przykład wesela czy chrzciny. Garść kadrów uchwyconych z lotu ptaka naprawdę urozmaica film i powoduje, że ten bardziej uchwyci nastrój filmowanych wydarzeń. Z tego powodu często możemy spotkać operatorów dronów na podobnych uroczystościach.

Inne przykłady użycia wideofilmowanie z powietrza

Zdecydowanie chętniej filmowanie z powietrza wykorzystują jednak firmy. Nie powinno to dziwić, gdyż technika ta – w porównaniu do kręcenia z helikoptera – umożliwia duże obniżenie kosztów wykonania filmów. Dlatego wideofilmowanie dronem jest nierzadko wykorzystywane przez wykonawców klipów promocyjnych (przede wszystkim, jeżeli są to klipy rozsławiające region lub ośrodek wczasowy) oraz reportaży. Filmowanie z powietrza okazuje się również technologią chętnie wybieraną przez realizatorów transmisji z imprez sportowych czy muzycznych, a oprócz tego – także przy dokumentowaniu przebiegu większych robót remontowych.