Co powinien umieć DJ- na wesele?

Kiedyś nie potrafiliśmy zorganizować ślubu bez kapeli. Nasze upodobania rzecz jasna stale ewoluują, zaś obecnie częściej stawiamy na dobrego DJ-a. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego, bowiem wybór DJ-a na wesele ma mnóstwo plusów. Najistotniejsza niewątpliwie jest gwarancja tego, że na imprezie zabrzmi muzyka ulubionych wykonawców w najlepszych aranżacjach. DJ na wesele okaże się także trafionym pomysłem dla tych klientów, którzy chcą zapłacić za kompleksową obsługę – oferta DJ-a zwykle zawiera także oświetlenie oraz konferansjerkę. Jak więc wybrać DJ-a na wesele?

DJ na wesele – znajomość muzyki

Dobry DJ na wesele musi być obeznany z twórczością różnych gatunków – nie zaś wyłącznie tą, która często odtwarzana jest na weselach, bo gusta weselnych gości są wszak bardzo różnorodne. Istotne jest to, aby był w stanie dostosować utwory do atmosfery imprezy, jej gości i pory. Niezbędna będzie także znajomość obsługi sprzętu grającego – by muzyka zadowalająco brzmiała, musi właściwie ustawić wszystkie parametry nagłośnienia.

DJ na wesele – co oprócz muzyki?

Pamiętajmy, iż DJ- na weselu nierzadko angażowany jest jako prowadzący. Przed skorzystaniem z konkretnej oferty bezwzględnie dowiedzmy się więc, jak DJ zdaje egzamin w tym charakterze – zwróćmy uwagę na swobodę mówienia i jego kulturę osobistą. Odpowiedni DJ na wesele powinien potrafić także obsługiwać lampy – w dużej mierze rzutuje to na nastrój wesela.