Zakładamy ogród – podłoża ogrodnicze

Zakładanie ogrodów wymaga stosowania odpowiednich podłoży, które pozwolą osiągnąć najlepsze rezultaty. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze i jakie rośliny można na nich hodować?

Podłoża ogrodnicze – najbardziej popularne mieszanki

Zastosowanie dobrego podłoża ogrodniczego pozwoli uzyskać bujną roślinność, dlatego szalenie istotne jest dobranie specjalnych składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie pojawiła się imponująca roślinność, odporna na niekorzystne warunki zewnętrzne? W sklepach znajdziemy wiele rodzajów substratów ogrodniczych, które gwarantują znakomite rezultaty. Niektóre typy roślin potrzebują szczególnych warunków – wtedy zalecane jest mieszanie różnych rodzajów podłoży. W skład podłoży dostępnych w sklepach wchodzą np. materiały sztuczne, ziemia liściowa, węgiel brunatny, piasek. Ziemie odróżniają się od siebie zawartością próchnicy, właściwościami chemicznymi i skalą zasadowości.

Podłoża ogrodnicze – jak dostosować rodzaj podłoża?

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz niezwykle modne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku miasta. Jeśli chcesz wyhodować tam wspaniałe gatunki roślin, musisz dopasować odpowiedni substrat. W sprzedaży znajdziesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża wykorzystuje się np. do dużych roślin. Na dachu intensywnym można uprawiać również byliny. Wymaga on niesamowitej pielęgnacji i nie może być zastosowany wszędzie. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, substraty ekstensywne są przeznaczone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak trawy ozdobne, macierzanki i skalnice. Chcesz hodować rośliny które przetrwają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych powierzchniach.