Trawa siana czy z rolki, czyli zakładanie i utrzymanie trawników

Schludny trawnik prezentuje się estetycznie i podkreśla charakter posesji. Na rynku istnieją przedsiębiorstwa, które profesjonalnie zajmują się zakładaniem trawników. Kto korzysta z ich oferty i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – kostrzewa czerwona rozłogowa i Lolium perenne

Usługi związane z pielęgnowaniem trawników stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. ogrody pałacowe, gminy, firmy prywatne czy zarządy dróg i zieleni, które posiadają wielkie powierzchnie posesji. Do ozdobienia trawnika wykorzystuje się wiele rodzajów traw, wśród których wyróżniamy kostrzewę czerwoną rozłogową, życicę trwałą czy Poa pratensis. Ogromną popularnością cieszy się również trawa w rolkach, która pozwala na natychmiastowe urządzenie estetycznej powierzchni. Jaki typ trawy jest najlepszy? Wszystko zależy od rodzaju posesji, wielkości powierzchni oraz oczekiwanych efektów. Gatunki rozkładane sprawdzają się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – specjalistyczne narzędzia

Przedsiębiorstwa zajmujące się dbaniem o trawniki używają profesjonalnych narzędzi, które pomagają zrealizować wszystkie prace. Wśród nich wyróżniamy m. in. samochody do transportu ziemi, ładowarki, agregaty oraz wiele innych funkcjonalnych maszyn. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników realizowane są o wiele sprawniej. Bardzo ważne jest też nawadnianie trawnika, które często odbywa się za pomocą nowoczesnych urządzeń. Podmioty zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stracił swój dawny wygląd wskutek czynników zewnętrznych, takich jak pogoda lub działalność wandali. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczamy można zwalczanie mchów, napowietrzanie czy dosiewanie, trawnik znowu wygląda pięknie.