Zakładanie trawników metodą siewu jest bardzo powszechne i często stosowane. Trawniki z siewów to tani i skuteczny sposób na założenie murawy, jak choćby tej dookoła domu. Pomimo tego, że nierzadko na rezultat siewu trzeba poczekać parę miesięcy, jest tego warty.
Trawniki z siewów – kolejność zakładania
Trawniki z siewów są pięknym otoczeniem dla domu, posiadają jednak liczne potrzeby i należy poświęcić im odpowiednią ilość uwagi, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Specjalnie wybrane nasiona powinno się siać w maju lub we wrześniu. Kiedy uda się skompletować odpowiedni zestaw nasion, można przystąpić do przygotowania gleby. Następnym etapem pracy nad trawnikiem jest precyzyjne wałowanie, czyli przygniecenie nasion do ziemi oraz systematyczne ich podlewanie. Każdy, kto zakładał trawniki z siewów ma świadomość, jak bardzo trudne jest to zajęcie. Efekt jednak w zupełności to wynagradza.
Trawniki z siewów – zalety i wady
Zakładanie trawników z siewów wymaga wiele pracy i troski, pochłania również dużo czasu. Nierzadko okazuje się także, że taki typ trawnika nie spełnia oczekiwań przy bardzo pochyłej powierzchni. Mimo wszystko nie wolno zapominać, że taki rodzaj murawy posiada mnóstwo korzyści. Za przykład można podać cenę. Założenie trawnika z siewu to niedrogie przedsięwzięcie. Ponadto można całkowicie dopasować go do własnych wymagań – dzięki temu, że siew wykonuje się samemu, można dobrać optymalne dla miejsca i konkretnej gleby nasiona. Zdecydowanie daje to wspaniały efekt.