Pielęgnacja drzew – jak dbać o tereny zielone

Parki w przestrzeni miejskiej potrzebują wyjątkowej pielęgnacji – drzewka trzeba regularnie przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać tereny zielone w znakomitej formie i kogo najlepiej zatrudnić do takiej pracy? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – czy należy przycinać młode nasadzenia?

Rozdrabnianie gałęzi, cięcia korekcyjne, montaż wiązań elastycznych – wszystkie te zabiegi przyczyniają się do poprawy estetyki ogrodu, a także bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie. Cykliczne kształtowanie koron młodych nasadzeń przynosi wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo lepiej owocuje. O starszych nasadzeniach również musimy pamiętać – zainfekowane konary należy co jakiś czas przycinać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest konieczna wtedy, gdy konary drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc specjalistycznej firmy jest niezastąpiona również po wichurach, kiedy uszkodzone drzewa mogą zagrozić bezpieczeństwu na drodze.

Pielęgnacja drzew – zdaj się na pomoc doświadczonych fachowców

Polskie prawo ewoluuje. Procedury z biegiem lat zostały uproszczone, jednak sama pielęgnacja parków jest procesem skomplikowanym. Nierzadko wycinka drzew wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu, ale jest on niezbędny również do ujednolicenia terenu. Wówczas warto zwrócić się do specjalistycznej firmy, która zajmuje się pielęgnacją drzew. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po wycince. Specjalne ostrza rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można potem wykorzystać np. jako produkt na opał.