Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Shuttersy w salonie. Więcej szczegółów na skyshutters.pl.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli shuttersy, kojarzą się na ogół z aranżacją wnętrz w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł osłony okna można zastosować także w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie podnoszą estetykę pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co sprawia, że znakomicie poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości oraz przebywa się w nim większą część dnia. Dlatego też warto zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko efektowny, ale równocześnie przytulny. Opcja wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła docierającego do salonu, co umożliwia np. pełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć coś w telewizji, albo jego przyjemne ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Opcja kontroli wnikania światła do wnętrza jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak również z innego powodu – z ich pomocą da się efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma jak powszechnie wiadomo olbrzymi wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest zachować w niej chłód. Do tego shuttersy tworzą skuteczną barierę chroniącą przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej kurzu niż w fałdkach firanek, a ich konserwacja jest wyjątkowo łatwa i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się też w kuchni, w pokoju dziecięcym oraz w łazience.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]