W jakim pokoju zamontować roletę dzień i noc?

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To także fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków o różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, ale innych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Właściwie dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub natężenia światła , chociażby w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Nowoczesne wzornictwo i bogata kolorystyka sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli pragniesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.