Stolik kawowy – dlaczego warto go mieć w salonie?

Chcesz zamówić stolik kawowy drewniany? Sprawdź stfurniture.com.

Choć czasem poniektórzy projektanci wnętrz nieraz pomijają go w aranżacjach, stolik kawowy wciąż jest popularnym meblem, z którego korzysta się w większości naszych domów. Nic w tym dziwnego, gdyż łączy on w sobie nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną.

Zadania stolika kawowego

Polacy większą część dnia przesiadują w pokoju dziennym. Tu odpoczywamy, oglądamy seriale, czytamy czasopisma, podejmujemy gości, także tu często również spożywamy posiłki. Oczywiste jest zatem, iż meble wykorzystane w salonie powinny komponować przestrzeń, która jest przytulna, ale która także nie pozbawia jej funkcjonalności. Stolik kawowy, jak podpowiada sama nazwa, jest w zasadzie meblem, na którym stawiamy filiżanki z kawą lub herbatą oraz ciasteczka, wtedy kiedy przyjmujemy gości, ale też kiedy rozluźniamy się w gronie najbliższych. Drugie wykorzystanie stolika kawowego to miejsce składowania przydatnych urządzeń i drobiazgów, po które raz za razem sięgamy, przykładowo pilota do telewizora, chusteczek higienicznych, tabletu albo magazynów, które w danym momencie czytamy. Jest to także punkt, gdzie można łatwo umieścić niewielkie elementy dekoracyjne, jak potpourri z suszonych kwiatów albo świeczniki.

Designerski stoliki kawowe – znajdziesz do każdego stylu wnętrza wnętrz

Mimo swoich paru funkcji stolik kawowy musi być w zasadzie niewidoczny, a więc stosownie wpasowany w układ pomieszczenia. Jest to na ogół niski mebel – ma przeważnie 50 cm wysokości, gdyż nie może zasłaniać przestrzeni salonu, ale też położone na nim filiżanki z napojami i przedmioty muszą być pod ręką osoby, która go używa. Współczesne designerskie stoliki kawowe tworzone w pracowniach doświadczonych projektantów znakomicie konsolidują w sobie rolę dekoracyjną i użytkową. Rozpiętość projektów tego rodzaju stolików kawowych sprawia, że kupujący bez trudu odnajdzie model odpowiedni do stylu retro, skandynawskiego lub do industrialnego loftu. Warto wybrać meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z litego drewna, co daje pewność, iż będą nie tylko pięknie się prezentować, ale będą też wytrzymałe.

Adres firmy:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]