Sklep z produktami dla wentylacji

Zaduch, pleśń na sufitach czy mętne okna – dokładnie tak objawia się zepsuta wentylacja. Takie objawy bardzo często zauważają lokatorzy mieszkań, gdzie niedawno wstawiono nowe okna – stają się przez to szczelne, zaś woda oraz powietrze nie mogą już opuścić domu. W jaki sposób więc zapewnić sobie najlepszą wentylację?

Z jakich powodów warto dbać o wentylację?

Jak wielu czytelników się domyśla, wentylacja to nic więcej niż wyprowadzenie z mieszkania zużytego powietrza i wtłoczenie zamiast niego świeżego. Okazuje się to szczególnie ważne, bowiem w zużytym medium nietrudno o szkodliwe zarazki, roztocza i pleśnie.

Jak obliczyć parametry wentylacji?

Specjaliści uważają, że ilość wymienionego w trakcie godziny powietrza musi równać się wielkości pomieszczenia. Warto też pamiętać, że każdy mieszkaniec zużywa w tym okresie blisko 30 tysięcy litrów medium.

Z czego jest zbudowana wentylacja?

Najistotniejszymi częściami wszystkich podobnych instalacji są przewody wentylacyjne, którymi medium dociera z dworu do danego domu. Istotną rolę odgrywa też nawiewniki – żeby wentylacja sprawnie działała, warto zamontować je na wysokości dwóch metrów, bo w ten sposób zimne powietrze będzie mogło połączyć się z medium już ogrzanym.

Wentylacja, a wymiennik

Rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić nieco energii z wyprowadzanego z pomieszczenia medium okazuje się wymiennik. Ile jesteśmy w stanie dzięki podobnemu urządzeniu odzyskać? Zależy to od jego budowy oraz pogody na zewnątrz – droższe rekuperatory wykazują wszak lepsze parametry.