Regulowanie i konserwacja okien

Regulacja okien Warszawa

Okna nie są niezniszczalne – chcąc, by działały jak najdłużej, potrzebna będzie ich regularna regulacja. Powinniśmy zdać sobie sprawę, że zaniedbane okna szybciej ulegają awariom, a usunięcie usterek pochłonie koszty o wiele większe, niż regulacja. Czy okna PCV możemy więc regulować bez pomocy fachowców, czy lepiej powierzyć to fachowcom? Ile wydamy na podobną pomoc? Jak często powinna odbywać się regulacja okien?

Pamiętajmy o regulacji okien

Niekonserwowane okna szybko tracą właściwości, a tego efektem jest zwiększenie się poziomu wody w pomieszczeniu i obniżenie temperatury. Regulacja okien potrzebna jest też, kiedy zależy nam na ich lekkim otwieraniu oraz efektownym wyglądzie.

Prosta regulacja okien

Raz na dwa kwartały okna musimy dokładnie naoliwić. Nie potrzebujemy do tego pomocy specjalistów – wystarczy nasmarować trzpienie wykorzystując do tego tawot albo inne smarowidło o podobnym działaniu. Dzięki temu zapobiegniemy korozji i dziwnym odgłosom.

Regulację okien zostaw specjalistom

Regulacja okien wiąże się z koniecznością posiadania specjalistycznych narzędzi i sporej wiedzy – z tego powodu nie wszyscy się z nią uporamy. Konserwacja na własną rękę może skutkować zepsuciem okna – najlepiej zatem powierzyć ją fachowcom.

Jak dużo wydasz na regulację okien?

Regulacja pojedynczego okna to koszt około czterdziestu PLN, ale w większości przypadków na każde kolejne okno wydamy już połowę mniej. To jednak wydatek, który poniesiemy tylko raz na dwanaście miesięcy, więc nie będzie poważnym problemem.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]