Panele podłogowe

zobacz panele drewniane na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę parę godzin, a każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym gruncie – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – powinieneś poczekać kilka dni, aż wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o jednym – najlepiej robić to startując z kąta pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, upewnij się, czy nie są zepsute, bowiem potem mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Wyprodukowane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian klimatu w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]