Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Dowiedz się, gdzie kupić wewnętrzne okiennice.

Planując wystrój pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. Przeważnie wybiera się standardowe aranżacje, czyli zasłony i firanki, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są shuttersy

Głównym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z drewna, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt MDF. Shuttersy montuje się głównie na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie widuje się wciąż dość rzadko, ale gros osób na pewno kojarzy je z ekranu telewizora lub kina, ponieważ tego typu okiennice są często używane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Nowej Zelandii czy RPA.

Dlaczego warto postawić na shuttersy?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko znakomicie się prezentują, ale mają też przydatne funkcje. Za ich pomocą można regulować użycie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi i da się je założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nadzwyczaj gustowny wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Trzeba również uwydatnić, iż shuttersy reguluje się bez użycia żyłek, co posiadacze psotliwych zwierzaków lub rodzice ciekawskich dzieci, które zagmatwać zwisające sznurki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]