Naprawa okien

Serwis okien Warszawa

Zepsute okna najprościej będzie zwyczajnie wymienić na kolejne, jednak nie zawsze okazuje się to możliwe. Zwykle korzystniejszym wyjściem jest naprawa okien – zwłaszcza, że tego rodzaju usługi są obecnie bardzo łatwo dostępne. Jeśli wykazujemy choć podstawowe zdolności majsterkowicza, z renowacją okien – zwłaszcza wykonanych z drewna – z łatwością poradzimy sobie sami.

Czy powinniśmy zlecić naprawę okien?

Najczęstszym powodem usterek okien okazują się uszkodzone zawiasy. Upewnij się, czy nie wyszły z nich trzpienie i czy ich otwieranie nie sprawia trudności. Ten ostatni objaw może zwiastować zapieczenie trzpienia, czego rezultatem może być wypadnięcie okna z zawiasu – a a do tego wolelibyśmy nie dopuścić. Problemy często wiążą się z uszkodzeniem klamki – należy upewnić się, czy nie ma niepotrzebnego luzu, bowiem gdy zepsuje się, zamknięcie okna będzie niemożliwe.

Serwis okien – możesz go zrobić sam

Gdy drewniane skrzydła nie wyglądają już jak nowe, możemy z łatwością je odrestaurować. Samodzielna naprawa okien nie okaże się trudna – rzecz jasna jeśli mówimy tylko o ich walorach estetycznych. Jeśli usterka dotyczy mechanizmu wewnętrznego, lepiej zlecić to specjalistom.

Ceny naprawy okien PCV

Wiele zależy od tego, o jaką usterkę chodzi. Prosta regulacja położenia okien nie wyniesie nas więcej, niż czterdzieści złotych, jednak konserwacja klamki lub zawiasu będzie wydatkiem mniej więcej 200 PLN. Warto także dodać, że skrzydła wykonane z tworzyw sztucznych potrzebują regularnej konserwacji – naprawa okien PCV to też więc ich smarowanie i wstawienie nowych uszczelek.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]