Montaż kominków z kamieni naturalnych

Kominek to marzenie wielu właścicieli domków jednorodzinnych – posiada nie tylko funkcje praktyczne, ale także nadaje lokalowi przytulnego charakteru. Jakie modele są obecnie najbardziej popularne? Prześledźmy najnowsze trendy.

Montaż kominków – z piaskowca łupanego i marmuru łupanego

W tym sezonie modne są nastrojowe pomieszczenia inspirowane klasycznym designem. Trendy te znakomicie widać także w branży kominków. Obecnie najczęściej zamawiane są kominki z obudowami wykonanymi z piaskowca i marmuru polerowanego, które znakomicie komponują się z wnętrzami w stylu skandynawskim, eklektycznym, jak również minimalistycznym. Na pewno znajdziesz wymarzoną obudowę – niezależnie od tego jak masz urządzone mieszkanie. Delikatna stylistyka kominków wykonanych z marmuru powoduje, że są one najbardziej uniwersalnym wyborem, jakiego możesz dokonać. Naturalne materiały prezentują się niesamowicie elegancko i tworzą atmosferę domowego ogniska.

Montaż kominków – wytrzymałe na ekstremalną temperaturę

Oprócz szlachetnego wzornictwa, kominek posiada także ważne walory funkcjonalne. Przede wszystkim zapewnia komfort termiczny w pomieszczeniu, a tzw. płaszcz wodny może rozprowadzić powietrze po całym domu. Obudowy zrobione z naturalnych kamieni wytrzymują wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Przy odpowiedniej konserwacji kominek przetrwa w idealnym stanie całe lata. Marzysz o spędzaniu długich jesiennych wieczorów przy kominku z ukochaną osobą? Na rynku znajdziesz fachowców specjalizujących się w sprzedaży oraz zakładaniu kominków. Fachowcy dopasują rodzaj kominka do Twoich indywidualnych potrzeb, a także wezmą pod uwagę rozmieszczenie przewodów kominowych w nieruchomości. A może masz własną wizję tego, jak powinien prezentować się kominek w Twoim domu? Dużo firm umożliwia przygotowanie ich na indywidualne zamówienie klienta. Nie zastanawiaj się dłużej i już teraz wybierz idealną obudowę!