Modne i nowoczesne rolety okienne

Rolety okienne, sufitowe lub ścienne wyliczane są rok w rok pośród trendów na nowoczesne i modne zaaranżowanie pomieszczenia. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie oraz mnogość kolorów i wzorów. Na ile to rozwiązanie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety okienne – dobierz je do stylu pokoju?

Dobrzy producenci oferują kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra są dostępne w bogatej palecie barw.
Dobierz odcień podobny do Twojego wnętrza albo zdecyduj się na barwę w kolorze przeciwnym do mebli, ścian oraz dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która zawsze się sprawdzi, to szarość, czerń, beże oraz biel. Zwłaszcza szara barwa jest elegancka i efektowna, a przy tym pięknie rozświetla i powiększa pomieszczenia.

Rolety okienne – warto znać ich typowe wymiary

Wymiary standardowych rolet okiennych określane są pomiarem według proporcji szerokość do wysokości. Producenci oferują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu centymetrów szerokości i od stu szesnastu do dwustu trzydziestu centymetrów wysokości. Takie rolety dopasowane są do okien o typowych rozmiarach.

Rolety okienne produkowane na wymiar

Dla osób, które pragną założenia rolet, ale posiadają okna w nietradycyjnym rozmiarze, wspaniałym produktem są rolety okienne robione na wymiar. Jeżeli zatem oferowane w sklepach rolety nie będą pasować wielkością do Twoich okien, to innym rozwiązaniem jest roleta sufitowa, ścienna lub usługa darmowego zwężania rolet.