Lampa solna – delikatne i kojące światło

Chcesz zamówić lampę solną? Odwiedź tę stronę.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z rozmaitych wypraw po Europie, a czasem kupujemy pod wpływem impulsu, bo pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Rzadko jednakże są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie służą jako zwyczajne ozdoby. Minerałem, z którego można jednak zrobić obiekty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są estetyczne i bez większego trudu dostosujemy je do wystroju pomieszczenia, bo są dostępne w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o identycznym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze cechują się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im rozmaite kształty, np. piramidy bądź kuli.

Lampy solne a wytwarzanie jonów ujemnych

Wiele osób wierzy, iż lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania anionów, równoważących te produkowane przez wszędobylskie urządzenia elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest kojący i przyjemny, dlatego zaleca się używanie ich osobom, którym dokucza stres lub bezsenność, ponieważ dzięki nim można szybciej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a duże bloki z soli kamiennej używa się w dekoracji wnętrz, jak również gastronomii.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]