Jak wybrać żaluzje? Drewniane będą ciekawym rozwiązaniem

Żaluzje poziome od lat są najpopularniejszymi przysłonami na okna. Zazwyczaj wykonywane są z aluminium, ale ostatnimi laty w sklepach pojawia się mnóstwo tego typu artykułów z innych materiałów. Dużym uznaniem cieszą się między innymi żaluzje drewniane – klienci chwalą zarówno ich styl, jak i wygodę. Produkowane są zwykle z lipy syberyjskiej i podobnych gatunków drewna. Dlaczego warto postawić na zakup takich żaluzji? Jakie mają dobre strony? Gdzie dopasujemy żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane – czemu się opłaca?

Wiele klientów wybiera żaluzje drewniane ze względu na cechujące je względy wizualne – doskonale prezentują się tak w klasycznych, jak i współczesnych wnętrzach, wszędzie tworząc ciepłą atmosferę. Poza tym okazują się także naprawdę wygodne w użytku – tak jak ich kuzyni z metalu. Żaluzje drewniane doskonale chronią przed słońcem, zaś fale UV nie uszkadzają ich, dzięki czemu długo zachowują swe właściwości. Dostępne są w rozmaitych wersjach, zatem z łatwością znajdziemy żaluzje dopasowane do naszego wnętrza.

Żaluzje drewniane – jak zamontować?

Montaż żaluzji drewnianych nie przysporzy nikomu żadnych problemów. Producenci zwykle dostarczają je razem z systemem mocowania, zaś nasza rola ogranicza się wyłącznie do nawiercenia w ramie niewielkich dziur i zamocowania w nich uchwytów. Na nich spoczywa rynna żaluzji razem ze sznurkiem do opuszczania. Kiedy zaś nie umiemy poradzić sobie z tym samemu, za nieznaczną dopłatą pomoże nam w tym producent.