Czy da się połączyć rolety dzień noc i zasłony?

Gdy aranżujemy pokoje jesteśmy postawieni przed decyzją: rolety, żaluzje czy zasłony? Czy istnieją sytuacje, gdy te komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? Jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz będziemy starać się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z firankami lub zasłonami?

Rolety dzień i noc i firanki – czy to współgra?

Na stronach internetowych związanych z urządzaniem wnętrz znaleźliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz według tej koncepcji. Rolety – dzień noc bądź klasyczne gładkie – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym wnętrzu: dziecięcym pokoju, salonie lub kobiecej sypialni, poza roletą możesz także w oknie zawiesić firanki. Jaki kolor? Przy wzorzystej albo intensywnej rolecie postaw na firankę o jasnoszarej, kremowej bądź białej barwie. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firanka może być w intensywniejszym kolorze. Uatrakcyjni to pokój i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do umieszczonych tam mebli, poduszek, dywanu i innych bibelotów.

Rolety dzień i noc i zasłony – czy takie zestawienie jest dopuszczalne?

Podczas naszych inspirujących poszukiwań odkryliśmy również mnóstwo pomysłów na dopasowanie rolety dzień noc i zasłon. Pierwszy nurt to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum kolorystycznym (np. bieli, szarości, beżu, brązie). Inna propozycja to stonowana roleta i wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona – przy czym deseń zasłony dobierz tak, aby pasował do estetyki pokoju (dziecięce bohomazy, modne kropki, romantyczne kwiaty, marynistyczne pasy). Ostatnia inspiracja bazuje na kontraście. Intensywna roleta – niebieska, żółta, zielona – oraz stonowana zasłona: szara, beżowa, biała. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z firankami lub zasłonami to ciekawy pomysł na urządzenie wnętrza. Czy masz odwagę sprawdzić ten stylowy duet u siebie?