Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Zamów shutters na https://skyshutters.pl

Projektując wystrój wnętrza, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. W większości wypadków wybiera się standardowe rozwiązanie, a więc zasłony i firany, które czasami łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne zyskujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic wewnętrznych shutters

Najważniejszą cechą shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych ruszają się, wobec tego można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od zachcianek domowników. Producenci wytwarzają je z PCV, listw drewnianych, a także z płyt pilśniowych. Okiennice ozdobne shutters instaluje się w głównej mierze na oknach, jednakże równie dobrze będą wyglądać na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się wciąż dość rzadko, ale gros z nas na pewno widziało je w telewizji lub w kinie, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, czyli w południowych Stanach USA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Shuttersy – regulacja ustawienia lameli bez użycia linek

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters doskonale wyglądają, mają one również pożyteczne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie kontrolować użycie padającego światła: latem uniemożliwiać kumulowanie się ciepła w pokojach, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i nie ma zazwyczaj przeszkód, by zainstalować je na przeważającej większości okien. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niezmiernie ciekawy wygląd, dzięki czemu wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Wypada także zaznaczyć, że shuttersy są regulowane bez wykorzystania linek, co posiadacze psotliwych zwierząt lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące sznurki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]