Zabiegi depilacji laserowej – Lublin

Depilacja laserowa już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Dlaczego? Wpływa na to wiele aspektów. Po pierwsze, daje trwałe efekty – po 3-4 sesjach wybrana partia ciała pozostaje gładka nawet przez kilka lat. Uwolnimy się od wbijających się pod skórę włosków po bolesnej depilacji woskiem – to problem sporej grupy kobiet, które golą się maszynką. Po drugie, w przeciwieństwie do depilacji woskiem, nie sprawia żadnego bólu.

W czym tkwi siła depilacji laserowej?

W celu uzyskania długotrwałego efektu i całkowitego usunięcia włosków zalecane jest przeprowadzenie od 3-5 zabiegów. Po każdej serii naświetlania odrastające włoski są zdecydowanie cieńsze, aczkolwiek już po 3 zabiegach można na stałe usunąć od 80-92% owłosienia. W przypadku niektórych klientów zalecane jest jednak wykonanie tak zwanych zabiegów utrwalających, zwykle po 2 latach od ostatniego naświetlania. Pozwala to na zniszczenie pojedynczych włosów, które gdzieniegdzie mogą wyrastać na skórze.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej?

Czynnikami eliminującymi są, oprócz skaleczeń, takie choroby jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka oraz pojawiająca się u niektórych osób duże przewrażliwienie skóry na światło często łączące się z zażywaniem leków światłouczulających. Od depilacji laserowej powinny również powstrzymać się kobiety w ciąży a także osoby ze skłonnością do przebarwień skóry.