Zabieg mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to zabieg, który pomaga rozwiązać najbardziej dokuczliwe problemy mające związek z włosami i skórą. Jest to niechirurgiczna metoda przywracania skórze młodości i jędrności. Kobiety uwielbiają mezoterapię, bo dzięki niej poprawiają swój wygląd bez konieczności poddawania się skomplikowanym operacjom estetycznym.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej jest stosowany do odbudowy skóry, która wymaga regeneracji. Aby wykonać zabieg, trzeba odpowiednio dobrać koktajle substancji aktywnych. Aplikuje się je bezpośrednio w skórę za pomocą cienkiej igły, przez co nie dostają się one do układu krążenia, ale pomagają miejscowo, dzięki stymulowaniu metabolizmu komórek. Co istotne, mezoterapia igłowa jest praktycznie bezbolesnym zabiegiem, przez co zyskuje na popularności.

Mezoterapia igłowa – kiedy warto się jej poddać?

Coraz częściej kobiety wahają się, czy mogą i powinny poddać się zabiegowi mezoterapii igłowej. Biorąc pod uwagę jego nieinwazyjność i wysoką skuteczność, poleca się go przy wielu różnych przypadłościach. Mezoterapia igłowa potrafi wyraźnie zahamować łysienie, pomaga również w stymulacji porostu włosów. Dzięki niej można zredukować też blizny potrądzikowe, cellulit albo rozstępy. Ponadto spłyca zmarszczki i zauważalnie ujędrnia skórę. Mezoterapię igłową stosuje się także profilaktycznie, w chwili kiedy skóra zacznie wyglądać starzej.