Wypadają Ci włosy? Potrzebujesz szamponu na łysienie androgenowe

Choć uważa się je za dolegliwość dorosłych panów, łysienie męskie potrafi dać o sobie znać już w okresie młodzieńczym. Nie sprawia co prawda niebezpieczeństwa, ale bardzo dotkliwe mogą być jego skutki natury psychicznej. Nic zatem dziwnego, że wielu mężczyzn, których dotyczy ta choroba, robi wszystkie rzeczy, które mogą być przydatne w jej pokonaniu. Obecnie można wypróbować rozmaite metody, którymi możemy zwalczyć łysienie androgenowe – szampon, leczenie laserem oraz hormonami. Które będą najskuteczniejsze?

Łysienie androgenowe – szampon pomoże

Najpopularniejszym narzędziem w zmaganiach z łysieniem androgenowym jest niewątpliwie szampon do włosów. Dostępne na rynku preparaty zawierają związki, które zaburzają zamianę androgenów w DHT, czyli związek, który ponosi winę za wypadanie włosów. Spodziewane efekty daje kuracja trwająca 12 miesięcy – jedynie takie działanie pozwala na zatrzymanie utraty kolejnych włosów.

Łysienie androgenowe – szampon niekiedy nie pomoże

Poza tym istnieją też pozostałe metody, z którymi można zwalczyć łysienie androgenowe – szampon niekiedy nie okazuje się bowiem skuteczny. Jest tak przede wszystkim jeśli choroba rozwinęła się na tyle, iż miejsca bez włosów są łatwo zauważalne. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie przeszczep włosów. Na mniej zaawansowanym stadium dolegliwości obok szamponu łagodzącego skutki łysienia androgenowego, zaleca się także używanie innych kosmetyków, takich jak m. in. profesjonalne preparaty lecznicze wzmacniające włosy.