W jakich celach stosuje się dermokosmetyki?

Czym są dermokosmetyki?

Słowo dermokosmetyki ukształtowało się przez połączenie słów kosmetyki i derma, które znaczy po łacinie „skóra”. Dzięki aktywnym biologicznie substancjom ich działanie ma być podobne do tego, jakie mają leki. Przeważnie do dermokosmetyków zaliczamy balsamy, kremy i maści.

Zastosowanie dermokosmetyków

Dermokosmetyki są to środki wykorzystywane nie tylko do pielęgnacji skóry zdrowej, ale także jako specyfiki pomagające w leczeniu dolegliwości skórnych. Mają w sobie substancje wpływające leczniczo i łagodząco. Nie powodują reakcji alergicznych, ponieważ nie zawierają aromatów ani sztucznych barwników, przy których nie trudno o podrażnienie skóry. Są tworzone jako środki do zwalczania konkretnych zmian skórnych. Mają działanie przeciwzapalne, a także łagodzące. Są w stanie również utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry na idealnym poziomie. Do dermokosmetyków zalicza się między innymi środki przeciwłupieżowe, dobre dla skóry głowy i włosów.
Dzięki szerokiej ofercie i bardzo efektywnemu działaniu, dermokosmetyki cieszą się niezwykłą popularnością w sklepach, które je sprzedają.