Szukasz hipoalergicznego mydła? Wypróbuj mydło Aleppo

Pacjenci z problemami skórnymi nie powinni stosować zwykłego mydła. Zawarte w nim związki – w szczególności zapachowe – potrafią wywoływać jeszcze większe podrażnienia. Dlatego tak często wybierają oni mydła antyalergiczne, pozbawione żadnych domieszek. Nie wywołują one wysypek, jednak nie pomagają w ich dolegliwościach. Takie zalety ma zaś mydło Aleppo. Jest ono produkowane tylko z naturalnych składników, a poza tym korzystnie wpływa na kondycję skóry. Kiedy dobrze je wybrać? Z czego konkretnie jest produkowane?

Mydło Aleppo – z czego robione

Mydło Aleppo wytwarzane jest na Biskim Wschodzie i wykorzystuje się w tym celu, jak już napisaliśmy, wyłącznie naturalne składniki. Najważniejszy jest olej z oliwek, który mieszany jest z otrzymywanym z soli morskiej wodorotlenkiem sodowym, dzięki któremu mydło uzyskuje pienistość, a później z wyciągiem wawrzyńcowym. Ten składnik ma działanie przeciwbakteryjne, a przy tym nie powoduje podrażnień. Mydło Aleppo możemy stosować nie tylko do kąpieli – sprawdzi się również podczas golenia czy jako kosmetyk do włosów.

Mydło Aleppo – znajdź online

Mydło Aleppo sprzedawane jest szczególnie w dobrych drogeriach. Często jednak jego znalezienie jest sporym wyzwaniem – tym bardziej, że na rynku znajdziemy także produkty z chemicznymi domieszkami – a te nie są polecane dla ludzi uczulonych. Najlepiej więc nabyć mydło Aleppo w internecie. Unikniemy w ten sposób męczących wycieczek po mieście, a zarazem zyskamy gwarancję, że znajdziemy mydło wysokiej jakości.