Szampon przeciw łysieniu – na pomoc mężczyznom

Wypadanie włosów jest problemem wielu panów. Potrafi dać o sobie znać nawet w w wieku 20 lat, jednak zazwyczaj pojawia się w okolicach trzydziestego roku życia. W większości przypadków odpowiadają za to męskie hormony, ponieważ przekształcając się w DHT psują cebulki włosów. Mężczyźni, którzy nie chcą być biernymi, na szczęście nie będą zostawieni bez pomocy. Pomocne okażą się między innymi szampony przeciw łysieniu, które znajdziemy w niemal wszystkich drogeriach. Czy opłaca się ich używać?

Receptura szamponu przeciw łysieniu

Szampony przeciw łysieniu zawierają związki, które uszkadzają przemianę męskich hormonów i przez to zapobiegają uszkodzeniu włosów. Taki wpływ mają między innymi dutasteryd i finasteryd. Należy natomiast wiedzieć, iż te związki wpływają na poziom hormonów – bywają też stosowane do kuracji pierwszych symptomów przerostu prostaty. Z tej przyczyny nie powinny stosować ich panie, u których potrafią doprowadzić do zaburzeń hormonalnych.

Kuracja szamponem przeciw łysieniu

Nie wolno zapominać, iż leczenie, w którym wykorzystywany jest szampon przeciw łysieniu powinna trwać przynajmniej rok. W przeciwnym wypadku nie da spodziewanych wyników, zaś łysienie będzie wciąż postępować. Wspomniane substancje nie zregenerują też uszkodzonych cebulek – potrafią tylko zaradzić niszczeniu następnych. Leczenie stosujące szampon przeciw łysieniu najlepiej więc zacząć, jeśli łysienie dopiero się zaczyna, a luki nie są dotąd znaczące.