Roślinne mydło marsylskie – daj się rozpieścić

W sprzedaży kupimy dzisiaj wiele preparatów do pielęgnowania skóry. Większość nafaszerowana jest substancjami chemicznymi, detergentami, które wysuszają płaszcz hydrolipidowy. Ekologiczne mydło marsylskie jest miłą odmianą dla zwykłych żeli. W jakich sklepach można je kupić i co stanowi o jego niezwykłych właściwościach?

Mydło marsylskie – ekologia na pierwszym miejscu

Jak wskazuje sama nazwa, ten środek myjący wywodzi się z Prowansji, gdzie produkowany jest w ekologicznych zakładach, a jego receptura jest od lat ulepszana. Mydło marsylskie musi zawierać nie mniej niż 72 % komponentów pochodzenia roślinnego. Z reguły są to naturalne substancje (na przykład olejek migdałowy, kokosowy oraz lawenda czy jaśmin). Nie jest ono testowane na zwierzętach, może być wykorzystywane także przez niemowlęta czy osoby o atopowej cerze. Mydło marsylskie jest niesamowicie przyjazne dla natury, bowiem podlega rozkładowi, nie posiada substancji zwierzęcych, dlatego jest powszechnie stosowane przez wegan.

Dla każdego rodzaju cery – mydło marsylskie

Mydło marsylskie idealnie nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, a nawet zastępuje płyn do higieny intymnej. Codzienne stosowanie likwiduje nieprzyjemne schorzenia skórne. Dostępne jest nie tylko w sklepach stacjonarnych, lecz też w sklepach internetowych, gdzie znajduje się zróżnicowany asortyment mydełek po promocyjnych cenach. Nadzwyczajne walory sprawiają, że mydło marsylskie jest obecne w milionach gospodarstw domowych.