Olejki eteryczne – skuteczne i naturalne

Olejki eteryczne nie tylko świetnie pachną, ale także pozytywnie działają na nasze organizmy. Część z nich jest remedium na dolegliwości skórne. Olejek lawendowy leczy choroby grzybiczne, zbliżone działanie wykazuje również olejek z drzewa herbacianego, który oprócz tego stosowany bywa w trądziku czy opryszczce. Zanim zastosujemy olejki na skórze wiedzmy jednak, że ogromna ich część musi być rozpuszczone – można użyć w tym celu oleju roślinnego czy kremu. Jak jeszcze można wykorzystać olejki eteryczne? W jakich klepach je znajdziemy?

Jak wpływają na nas olejki eteryczne

Olejki eteryczne będą pomocne nie tylko w schorzeniach dermatologicznych. Wiele z nich – jak na przykład olejek z melisy lub z lawendy wykazuje również działanie przeciwstresowe. By je osiągnąć warto wykorzystać odpowiedni kominek ze świeczką. Olejki eteryczne mogą również być wykorzystywane do inhalowania – wówczas należy rozcieńczyć je we wrzątku. Na gardło korzystnie działa między innymi wspomniany olejek z drzewa herbacianego.

Znajdź olejki eteryczne w sieci

Olejki eteryczne sprzedawane są w różnych sklepach, jednak nierzadko są to tylko kompozycje aromatyczne, które nie oddziałują na zdrowie. Rzadko również znajdziemy olejki, o które nam chodzi. Jak zatem postąpić, by znaleźć odpowiednie olejki eteryczne? Najlepszym rozwiązaniem z pewnością będzie skorzystanie z sieci. Online bez trudu znajdziemy różne olejki, a co najistotniejsze – są one w atrakcyjnych cenach.