Dlaczego warto używać suplementów do włosów

Suche włosy to problem większości pań. Same odżywki często go niestety nie zażegnują, ponieważ problem tkwi nie w braku dbałości, a nieodpowiedniej diecie. W podobnych sytuacjach najlepszym pomysłem okaże się z pewnością uzupełnienie jej o potrzebne substancje pokarmowe. Znalezienie suplementów do włosów nie będzie jednak trudne – czekają na nas w drogeriach, jak również można zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych. Z czego się składają? Jakie substancje wywierają naprawdę korzystny wpływ na nasze włosy?

Ziołowe suplementy do włosów

Najpopularniejszym składnikiem stosowanym przez kobiety dbające o swoje fryzury jest z pewnością skrzyp. Możemy przyjmować go w postaci kapsułek z wyciągiem oraz wypijać herbatkę. Kiedy jednak wybierzemy drugą formę, należy pamiętać, iż skrzyp trzeba wygotowywać. Częste są również suplementy do włosów z pokrzywy, która poprawia ich elastyczność oraz odżywia. Oprócz tego pozytywne działanie na włosy wywierają również chmiel, lipa oraz rumianek, a z pozostałych roślin – młode pędy pszenicy.

Zadbaj o siebie z suplementami do włosów

Rozwiązaniem problemów z fryzurą mogą być też oleje. Są zażywane zazwyczaj tradycyjnie – w formie płynnej oraz kapsułkach. Najskuteczniejsze są suplementy na włosy z ogórecznika, a także olej z wątroby rekina. Dobrze też wmasowywać we włosy olej słonecznikowy, którzy poprawia ich elastyczność i miękkość. W przypadku włosów łamliwych powinniśmy również sięgnąć po specjalne mieszanki składników, takich jak Zn lub Mg – nie zapominajmy przy tym, aby nie stosować ich dłużej niż 30 dni.