Depilacja laserowa

Pozbycie się niechcianych włosów potrafi być naprawdę trudnym zadaniem. Zwykłe techniki dają co prawda zauważalne rezultaty, ale owłosienie pojawia się znów już po niespełna tygodniu. Problem jest naprawdę istotny w czasie upałów, kiedy wskutek noszenia lekkich sukienek łatwo zauważyć wszelkie mankamenty. Jak sobie z nim poradzić? Najlepiej postąpimy wybierając depilację laserową. Dlaczego opłaca się postawić na wspomnianą technikę?

Działanie depilacji laserowej

Efektywność depilacji laserowej polega na działaniu, jakie wiązka lasera ma na cebulki włosów. Reaguje z zawartą w nich melaniną, przez co włosy są bezpowrotnie uszkadzane. Depilacja laserowa musi być wykonywana przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami, bo jej skuteczność jest zależna od właściwego ustalenia mocy lasera.

Dlaczego warto wybrać depilację laserową?

Skutki depilacji laserowej widoczne są naprawdę długo – po pierwszych zabiegach do 2 miesięcy, ale po każdym kolejnym zabiegu ten czas się wydłuża. Po ustalonej ze specjalistą serii zabiegów, należy przeprowadzać je tylko raz w roku. Depilacja laserowa jest absolutnie bezpieczna dla skóry, a jednocześnie likwiduje także grube włoski ze wszystkich części ciała.