Depilacja laserowa – salon kosmetyczny

Depilacja laserowa to świetne wyjście dla wszystkich, którzy z rozmaitych względów nie mogą pozwolić sobie na zwykłe sposoby. Usuwanie włosów skoncentrowanym światłem minimalizuje wszak ryzyko pojawienia się wszelkiego rodzaju powikłań, jest także cenionym narzędziem do walki z wrastającymi włosami. Warto zauważyć, iż poza niszczeniem włosów, leczy także naszą cerę. Jak zatem przygotować się do tego zabiegu? O czym nie możemy zapominać?

Zanim zdecydujesz się na depilacją laserową

Aby depilacja laserowa okazała się efektywna, około miesiąc przed depilacją nie powinniśmy używać depilatora. Kosmetolodzy zalecają także uważać na korzystanie z wosku czy wyrywanie owłosienia pęsetą – podczas depilacji w mieszkach powinny znajdować się cebulki. Przed samym depilacją musimy zaś dokładnie ogolić się normalną maszynką.

Ryzyko depilacji laserowej

Z uwagi na to, że depilacja laserowa może powodować zaczerwienienia skóry, najlepiej będzie, gdy przez cztery tygodnie przed depilacją zrezygnujemy z opalania – zwłaszcza pod lampami. Depilacja laserowa nie jest też polecana kobietom oczekującym dziecka i zażywającym leki przeciwbakteryjne tudzież środki przeciwdepresyjne.

Depilacja laserowa – jak przebiega?

Depilacja laserowa opiera się na tym, że laser oddziałuje niszcząco na znajdującą się skórze melaninę, destabilizując tak strukturę konkretnego włosa. Kobiety, które przeszły podobny zabieg muszą pamiętać, by nie wystawiać ogolonych okolic na wpływ słońca przynajmniej przez trzydzieści dni.