Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Pragniemy posiadać ładne oraz idealnie białe zęby. Niestety wypijanie wielkich ilości herbaty, czerwonego wina, kawy i palenie papierosów prowadzi do tego, iż nasze zęby zatracają swoją perfekcyjną barwę. Na szczęście w dzisiejszych czasach można bez problemu sobie z tym poradzić. Aby znowu cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, trzeba tylko zdecydować się na wybielanie zębów.

Wybielanie zębów – na czym polega zabieg?

Wybielanie zębów jest procedurą całkowicie bezbolesną. Oznacza to, iż korzystając z wybielania zębów nie powinno obawiać się najmniejszego choćby bólu. Ale trzeba mieć na uwadze, że wybielanie jest skuteczne jedynie w wypadku zębów naturalnych. Nie wybiela się koron, które z mijającym czasem także mogą się przebarwiać. Aktualnie bardzo popularne jest wybielanie zębów z użyciem lampy BEYOND. Zabieg zaczyna się od skrupulatnego przeglądu stanu uzębienia. W następnej kolejności dentysta za pomocą specjalnego wzornika ustala, jaki kolor mają zęby przed przeprowadzeniem zabiegu, a potem nanosi żel o działaniu wybielającym. Nie ma również przeszkód, by nanieść żel na jeden ząb potrzebujący wybielenia. Żel, sprawia, że zęby odzyskują ładny kolor, zostaje aktywowany na skutek działania „zimnego” światła , które jest emitowane przez lampę. Przedostaje się ono aż do zębiny, efektywnie przechodząc przez szkliwo. Dzięki temu eliminuje nawet spore odbarwienia. Na efekty czeka się bardzo krótko – można je bowiem zauważyć już po 3 zabiegach, z których każdy trwa około dziesięciu minut.

Wybielanie zębów – nie tylko lampa BEYOND

Rzecz jasna wybielanie przy pomocy lampy BEYOND nie jest jedyną metoda pozwalającą na zdobycie pięknych zębów. Stosowane są też obecnie specjalne szyny mające działanie wybielające. Proces wybielania można przeprowadzić również za pomocą lamp LED. Wybielanie zębów jest całkowicie bezpieczne – nie powinno bać się, że na skutek ich wykonania pogorszeniu ulegnie kondycja uzębienia. Dzięki wybielaniu radować się można zębami o śnieżnobiałym kolorze.