Biżuteria z bursztynem

biżuteria z bursztynem na www.bizutik.pl

Biżuteria z bursztynem nadal jest modna – zarówno u młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie może jednak dziwić – jantar jest zaliczany przecież do najładniejszych surowców, a łatwość jego obróbki sprawia, że wytworzone z niego naszyjniki można dostosować do przeróżnych mód. Aby cieszyć się jej właściwościami, musimy o jantar odpowiednio zadbać. O co chodzi? Przeczytajcie stworzony przez nas poradnik.

Biżuteria z bursztynem – jak ją chronić?

Jantar to nadzwyczaj wrażliwy materiał – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być przechowywana we właściwych warunkach. Każdy naszyjnik należy owinąć miękką szmatką, a potem szczelnie zapakować w plastikowy worek oraz włożyć do drewnianej szkatułki. Warto też mieć na uwadze, by w pojedynczej paczce nie trzymać kilku przedmiotów – mogą się przecież porysować.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie toleruje silnych preparatów czyszczących. Lepiej zatem postąpimy, wybierając do jego pielęgnacji delikatniejsze specyfiki – na przykład mleczko migdałowe oraz mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona delikatną ścierką, lekko nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej za dużo.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w piwnicy zabytkową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale jest cudowna, ale czas zostawił na niej swój ślad. Czy da się ją odrestaurować? Podchodząc do tego sam, możesz jedynie jeszcze bardziej ją uszkodzić – najlepiej więc zrobisz, zwracając się o pomoc jubilera.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]