Foremki do ciastek i pierników

Pieczenie ciast jest zarówno modą, jak również tradycją. Ciężko sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez pierniczków czy, tak popularne ostatnio kinder bale bez cupcakeów. Do wyrobu jednych i drugich rodzajów ciastek używa się foremek: metalowych, teflonowych albo coraz bardziej popularnych silikonów.

Foremki do ciastek

W ostatnich latach serca Polek podbiły muffinki. Na pikantnie, na słodko, z farszem, lub bez – są bardzo szybkie w przygotowaniu i bardzo smaczne. Do wypiekania babeczek coraz częściej używa się silikonowych foremek. Silikonowe foremki do ciast i muffinek kuszą kolorystyką i oryginalnymi kształtami. Są wytrzymałe, niewymagające w pielęgnacji, odporne na wysokie i niskie temperatury. Nie chłoną woni i same nie pachną tworzywem. Dodatkowo silikonowe foremki do ciastek są elastyczne można je zwijać, zginać, odrobinę się rozciągają, po czym zawsze wracają do pierwotnego kształtu. Dzięki elastyczności, można je w łatwy sposób przechowywać.

Metalowe foremki do pierniczków ciągle niezastąpione w okresie świątecznym

O ile silikonowe foremki do ciast z powodzeniem eliminują z kuchni stare, metalowe „blachy”, o tyle nie sposób sobie wyobrazić świąteczne przygotowania bez metalowych foremek do pierniczków. Różnorodne w wzorach, precyzyjne i łatwe w użyciu, są niezastąpionym narzędziem kuchennym większości Polek. Metalowe foremki do pierniczków są ogólnie osiągalne i tanie – kosztują nie drogo ok. 3 zł za sztukę. Szczególnie w czasie przed świętami Bożego Narodzenia niepodważalnie panują w kuchni .