Tradycja pisania listów do Mikołaja nadal żyje

W Wielkopolsce czasem zastępuje go Gwiazdor, na wschodzie kraju – Dziadek Mróz. Trudno jest wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez Świętego Mikołaja. Niezależnie od tego, jak go określamy, jego funkcja jest identyczna – przynosi dzieciom i ich rodzicom upominki, powodując, iż święta są bardzo wyjątkową chwilą. Jednak w rzeczywistości obowiązek znalezienia prezentów dla dzieci spada na dorosłych, a to dla większości ludzi jest przyczyną sporych problemów. Jak wszak wybrać upominek, który odpowie na potrzeby szkraba? Przydatny okaże się list do Mikołaja. Czemu opłaca się go napisać?

Co zyskasz dzięki listowi do Mikołaja?

Wysyłanie listów, w których najmłodsi proszą o upragnione upominki ma długą historię. Niejeden z nas w dzieciństwie wysłał choć jeden taki list, więc na pewno wie, jak wiele przyjemności dała mu ta zabawa. Co istotne, list do Mikołaja będzie bardzo pomocny także dla rodziców – z nim bez trudu sprawdzą, o czym marzy ich pociecha. Należy też wspomnieć, iż takie rozwiązanie gwarantuje całkowitą tajemnicę – maluch nie dowie się, że prezent otrzymał od nas, a nie Mikołaja.

Nagrody za napisanie listu do Mikołaja

W tym sezonie wysłanie listu do Mikołaja wiąże się z dodatkowymi atrakcjami. Marka Mattel stworzyła akcję, która pozwala na wygranie ciekawych zabawek dla najmłodszych. O czym mowa? Pod adresem www.listdomikolaja.pl dostępny jest kreator, w którym możemy stworzyć unikalny list do Mikołaja. A ten każdego dnia znajdzie najpiękniejsze listy i nagrodzi ich autorów.