Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Wszystko, co warto wiedzieć o nieznanych miejscach w Małopolsce, przeczytasz na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd często z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o ciekawych zabytkach i najnowszych imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o pokazach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą muzea i zabytki, motele, hotele i kempingi, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o dworcach i lotniskach. Oprócz tego dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy piękno parków narodowych i krajobrazowych.

Witryna o atrakcjach Małopolski dba również o obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne południowe miejscowości. Newsy znajdujące się na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale także w między innymi w języku rosyjskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Niezmiernie pomocny dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słówka i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie podróży po Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego