Impregnat hydrofobowy – ochrona przed wilgocią i zabrudzeniami

W wielu wypadkach zależy nam na ochronie pewnych przedmiotów przed poplamieniem oraz wilgocią. Służą temu celowi przeróżne impregnaty hydrofobowe.

Impregnat hydrofobowy – nowatorska technologia w walce z wilgocią

Rozwój nowych technologii przyczynił się do tego, że odkryto innowacyjne sposoby zabezpieczania najróżniejszych tworzyw przed wpływem wilgoci, w rezultacie czego na rynku ukazały się impregnaty hydrofobowe. Sposoby ich zastosowania są naprawdę szerokie, a liczba tworzyw, które mogą zostać nimi zabezpieczone, jest ogromna. Obecne są pośród nich drewno, przedmioty wyprodukowane ze szkła bądź z metalu oraz najróżniejsze tkaniny. Zabezpieczając najróżniejsze przedmioty przed wpływem wilgoci znacznie wydłużamy ich żywotność. Jest to szczególnie ważne w przypadku przedmiotów wykonanych z metalu, które pod wpływem wilgoci błyskawicznie pokrywają się rdzą. Natomiast pokryte impregnatem hydrofobowym powierzchnie wykonane ze szkła nabierają specyficznej właściwości, jaką jest zdolność ich samooczyszczania się.

Dlaczego opłaca się wybrać impregnat hydrofobowy?

Impregnaty hydrofobowe znajdują naprawdę obszerne zastosowanie. Bardzo chętnie wykorzystują je wytwórcy odzieży oraz obuwia sportowego. Już na etapie produkcji obuwie oraz odzież zabezpiecza się przed przesiąkaniem właśnie impregnatami hydrofobowymi. Chętnie kupują je osoby, które stawiają na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Impregnaty hydrofobowe posiadają jeszcze jedną cenną właściwość – zabezpieczają nie tylko przed działaniem wilgoci, ale również przed tłustymi zabrudzeniami. Substancje te chronią najróżniejsze materiały przed zabrudzeniami z kawy, soku oraz czerwonego wina, przy czym nie zmieniają właściwości, którymi wyróżnia się zabezpieczany nimi obiekt. Jednocześnie nie oddziałują na nasz organizm, ponieważ są w stu procentach bezpieczne. Tak zabezpieczona powierzchnia nie traci właściwości oddychających, co ma szczególnie wielkie znaczenie w wypadku zastosowania impregnatu hydrofobowego do zabezpieczania tkanin.