Umiejętności miękkie a szkolenie z rozwoju osobistego

Rozwój osobisty przeżywa współcześnie prawdziwy renesans. Stale powstają nowe szkoły, których uczestnicy mają możliwość rozwinąć zdolności miękkie. Komu dedykowane jest szkolenie z rozwoju osobistego i z jakiego powodu znajduje tak wielu zwolenników?

Szkolenie z rozwoju osobistego – dla kogo są przeznaczone

Tzw. kompetencje miękkie, takie jak empatia, motywacja czy asertywność są bardzo istotne nie tylko na rynku pracy, ale też w kontaktach interpersonalnych. Mają one olbrzymie znaczenie – porównywalne ze zdolnościami twardymi, takimi jak kwalifikacje zawodowe i obsługa specjalistycznych programów. Często nawet przesądzają o sukcesie na rynku pracy. To dlatego tak wiele osób decyduje się na uczestnictwo w szkoleniu z rozwoju osobistego. Na rynku istnieją również kursy przeznaczone dla samych mentorów, które pomagają zdobyć specjalistyczną wiedzę, a także zaświadczenie prestiżowych instytucji. W czasie szkoleń omawiane są zagadnienia takie jak proces grupowy i badanie potrzeb szkoleniowych, co szczególnie przydaje się w praktyce.

Szkolenie z rozwoju osobistego – jak przygotować się do pełnienia funkcji coacha

Profesjonalne kursy dla trenerów gwarantują najlepsze przeszkolenie do wykonywania tego zawodu. W trakcie kursu specjaliści wykorzystują rozmaite metody, na przykład sesje integracyjno-relaksacyjne, metodę rządu czy karty roli, dzięki czemu praca uczestników jest zdecydowanie bardziej efektywna. Nowoczesne metody gwarantują, że nauczysz się nie tylko budowania relacji, ale również świetnie odnajdziesz się w zawodzie szkoleniowca. Szkolenie z rozwoju osobistego pozwoli Ci również opracować indywidualny styl, który wypromuje Twoje usługi. Ogromną wartość ma również zdobycie kontaktów ze środowiskiem innych mentorów. Po szkoleniu dostaniesz kompleksowy zestaw materiałów edukacyjnych, który z pewnością przyda się w praktyce.