Tablice szkolne

Bez nich placówki oświatowe nie byłyby w stanie funkcjonować, jednak zastosowanie znajdują w innych instytucjach – korzystają z nich także firmy szkoleniowe oraz domy kultury. Tablice szkolne, bo o nich konkretnie piszemy niedawno naprawdę się zmieniły. Obecnie z użycia wychodzą zielone lub czarne tablice, a ich miejsce zajmują nowocześniejsze sprzęty, warto zatem dowiedzieć się, jakie tablice są dziś najpopularniejsze.

Zielone tablice kredowe stale w szkołach

Mimo, że są stopniowo zastępowane przez nowsze typy, tradycyjne tablice szkolne stale są używane. Mają wprawdzie rozmaite wady – do korzystania z nich wymagana jest kreda, problemy może sprawić również utrzymanie ich w czystości – ale wciąż nie brakuje ich zwolenników, a dla wielu osób są niemal symbolem czasów nauki.

Tablice szkolne na pisaki

Właśnie one wypierają kredowe tablice. Nie są drogie, a ich użytkowanie nie sprawia żadnych trudności. Prezentują się bardzo estetycznie, a ze względu na to, że są wykonane z metalu, mogą posłużyć do przymocowania tekturowych pomocy naukowych z użyciem magnesów.

Cyfrowe tablice szkolne

Można je kupić od paru lat, ale już zdobyły duże uznanie zwłaszcza w pierwszych etapach nauki. Elektroniczne tablice szkolne to najefektywniejsze rozwiązanie – z ich wykorzystaniem ekspozycja właściwie wszystkich materiałów jest nadzwyczaj prosta, a ich eksploatacja nie wiąże się z żadnymi problemami. Mają jednak trudne do ominięcia wady. Jakie? Ich kupno jest często zbyt dużym wydatkiem.